Pogoda.webp

Świąteczna rewolucja pogodowa: ciepłe boże narodzenie zamiast tradycyjnej zimy

Drastyczna zmiana pogody zapowiada nietypowe święta w Polsce. Według prognoz synoptyków, Boże Narodzenie nie będzie miało typowego, zimowego charakteru. Zamiast białego puchu, kraj wypełni ciepłe powietrze, sprawiając, że termometry pokażą temperatury przypominające raczej wiosenne dni niż śnieżną zimę.

Rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski, sugeruje nawet, że Mikołaj powinien rozważyć zamianę tradycyjnych sanek na koła, z uwagi na spodziewane rekordowe temperatury. To wyjątkowe zjawisko atmosferyczne sprawi, że noc wigilijna na zachodzie Polski będzie zdecydowanie cieplejsza niż na wschodzie, gdzie termometry mogą spaść nawet do minus 4 stopni Celsjusza.

Choć pierwszy dzień astronomicznej zimy już minął, a piątkowy śnieg zdążył pokryć krajobraz białym puchem, prognozy mówią o szybkim stopieniu śniegu. W niedzielę, zgodnie z przewidywaniami, deszcz ze śniegiem i dodatnia temperatura sprawią, że święta będą raczej szare, ponure i wietrzne, przypominające bardziej Wielkanoc niż tradycyjne Boże Narodzenie.

Grzegorz Walijewski apeluje do tych, którzy marzą o białych świętach, aby rozważyli wyjazd w góry, gdzie można jeszcze znaleźć śnieg. Jednak dla większości kraju, świąteczny krajobraz będzie bardziej zielony niż biały.

Prognozy na drugi dzień Bożego Narodzenia przewidują dalszy wzrost temperatur. W centrum kraju może być nawet 10 stopni Celsjusza, a na zachodzie nawet 12 stopni. Niemniej jednak, rzecznik IMGW przestrzega przed marznącymi opadami deszczu, szczególnie z soboty na niedzielę, oraz silnymi wiatrami, które mogą osiągnąć nawet 90 km/h w północno-zachodniej części Polski.

Takie nietypowe warunki pogodowe sprawiają, że te święta będą wyjątkowe i z pewnością pozostaną w pamięci wielu osób jako czas, gdy zimowe krajobrazy ustąpiły miejsca ciepłemu powietrzu i zielonym pejzażom. Czy Mikołaj rzeczywiście zamieni sanie na koła? Pozostaje nam to sprawdzić podczas tegorocznych nietypowych, ale z pewnością niezapomnianych świąt.


Ciepłe Boże Narodzenie, Nietypowa pogoda świąteczna, Prognoza pogody na święta, Tradycyjna zima czy ciepła atmosfera, Rekordowe temperatury w grudniu, Mikołaj na sankach czy na kołach, Świąteczna rewolucja klimatyczna, Święta bez śniegu

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/pogoda-na-swieta-przesadzona-zobacz-co-cie-czeka-6976753152343008a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone