Thomas Thurnbichler.webp

thomas thurnbichler odkrył karty! to są pewniacy na turniej czterech skoczni.

Polski Związek Narciarski poinformował, że Piotr Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł są pewni udziału w 72. Turnieju Czterech Skoczni (TCS), który rozpocznie się w niemieckim Oberstdorfie. Trener polskich skoczków, Thomas Thurnbichler, z powodu problemów zdrowotnych reprezentantów, jeszcze nie podał pełnego zestawienia.

W piątek, zawody mistrzostw Polski w Zakopanem zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych i silnego wiatru. Decyzja sędziów ostatecznie zaważyła na ostatecznym składzie na TCS, który Thurnbichler ma ogłosić w najbliższych dniach. Choroby Dawida Kubackiego i Pawła Wąska wpływają na dynamiczną sytuację zdrowotną polskich skoczków, co sprawia, że pełny skład pozostaje niepewny.

Problemy zdrowotne krzyżują plany trenera, ale Thurnbichler zapewnił, że Piotr Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł są pewni wyjazdu. Pozostałe miejsca w składzie zostaną obsadzone wkrótce, a Polska może być ograniczona limitem sześciu zawodników na niemieckiego-austriackiej imprezie.

"Sytuacja zdrowotna u naszych zawodników jest dynamiczna. Musimy poczekać na ostateczny, pełny skład" — powiedział Thurnbichler cytowany przez Polski Związek Narciarski na platformie X.


Thomas Thurnbichler, Turniej Czterech Skoczni, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, skoki narciarskie, problemy zdrowotne, zawody mistrzostw Polski, decyzje sędziów, limity startowe, dynamiczna sytuacja, trener Thurnbichler

Źródło: https://przegladsportowy.onet.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie/thomas-thurnbichler-odkryl-karty-to-sa-pewniacy-na-turniej-czterech-skoczni/mcv611h

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone