szymon holownia.webp

stojąc u bram więzienia: hołownia komentuje awanturę w sejmie

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik stracili mandaty po prawomocnym wyroku. Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, skomentował ich kontrowersyjne zachowanie podczas posiedzenia. Gest Kozakiewicza i wyraźne gesty zwycięstwa nie powinny mieć miejsca w Sejmie - ocenił Hołownia.

W czwartek Hołownia ogłosił wygaśnięcie mandatów Kamińskiego i Wąsika, którzy nie odpowiedzieli na jego pismo. Marszałek Sejmu krytycznie ocenił ich obecność na sali plenarnej. Mówi, że unikał eskalacji, ale gesty posłów to pewnego rodzaju demonstracja.

"Człowiek, który stoi u bram więzienia" - stwierdził Hołownia, rozumiejąc ludzkie reakcje w trudnych sytuacjach. Czeka teraz na ruch ze strony posłów PiS, którzy zapowiadają zażalenie. Hołownia podkreślił, że decyzje w tej sprawie będą roztropne, ale stanowcze.


Szymon Hołownia, Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Sejm, Mandaty poselskie, Gest Kozakiewicza, Wyrok sądowy, Afera gruntowa, Marszałek Sejmu, Demonstracja w Sejmie, Eskalacja sytuacji, Zażalenie do Sądu Najwyższego, Wygaśnięcie mandatów

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/stoi-u-bram-wiezienia-holownia-po-awanturze-w-sejmie-6976543729425376a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone