Nowa Minister.webp

los 800 plus przesądzony. nowa minister ujawniła plany rządu

Szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, podczas debaty nad projektem budżetu na 2024 r. zdradziła długo oczekiwane informacje. Odpowiadając na pytania posłów, minister przedstawiła plany dotyczące świadczenia 800 plus, trzynastej i czternastej emerytury oraz programu "Dobry start". Zobowiązania koalicji z 15 października, obejmujące bezpieczną rodzinę, aktywnego rodzica, godną pracę, bezpiecznego seniora i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, zostały ponownie potwierdzone.

"800 plus" nie jest łaską, lecz zobowiązaniem do budowy nowoczesnego i bezpiecznego państwa dobrobytu. Minister zapewniła, że w styczniu środki na wypłatę 800 plus, w wysokości 63,7 mld zł, zaczną płynąć do polskich rodzin. Jednak troska o rodziny nie kończy się tam – zabezpieczone zostały także środki na rodzinny kapitał opiekuńczy, program "Dobry start" oraz świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami.

Minister Dziemianowicz-Bąk podkreśliła również inwestycje w pracę, podwyżki dla państwowej sfery budżetowej, program "Aktywny rodzic" wspierający powrót do pracy rodziców, a także systemową waloryzację dla emerytów i rencistów. Szczególne uwzględnienie znalazło także wsparcie dla osób w trudnych chwilach, zwiększając kwotę zasiłku pogrzebowego i wprowadzając rentę wdowią.

W odpowiedzi na pytania posłów dotyczące konkretnych działań, minister zapewniła, że środki na programy, takie jak "Aktywny rodzic", znajdą się w części 73 budżetu, a Fundusz Pomocy obejmie wydatki na poziomie 305 mln zł dla obywateli Ukrainy.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podziękowało ministrowi finansów za szybkie przygotowanie budżetu, uwzględniając potrzeby polskich rodzin, osób niepełnosprawnych oraz pracowników.


plan rządu, 800 plus, trzynasta emerytura, czternasta emerytura, Dobry start, Ministerstwo Rodziny, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, bezpieczna rodzina, aktywny rodzic, godna praca, bezpieczny senior, wsparcie niepełnosprawnych, budżet państwa 2024

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/nowa-minister-rodziny-o-800-plus-sprawa-juz-przesadzona-6976319472159232a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone