wichura w  malopolsce.webp

połamane drzewa, uszkodzone samochody. niespokojna noc

Prognozy synoptyków IMGW znów się sprawdziły. Silny wiatr szaleje w wielu regionach Polski, szczególnie dotkliwie w województwie zachodniopomorskim, gdzie strażacy przeprowadzili ponad 400 interwencji. W Ustce wiatr osiągnął prędkość 101 km/h, uszkadzając kilka samochodów, w tym karetkę pogotowia przewożącą pacjenta.

IMGW wydał alerty drugiego stopnia dla dziewięciu województw, obejmujące m.in. zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, dolnośląskie i łódzkie.

Setki interwencji miały miejsce w Szczecinie, Stargardzie, Goleniowie i Gryfinie, gdzie połamane drzewa spowodowały szkody w tym także wypadki samochodowe. Nocne wichury przyniosły również zdarzenia w powiecie szczecineckim, sławieńskim i kamieńskim.

Warto zaznaczyć, że nad ranem drzewo przewróciło się na karetkę w powiecie szczecineckim, ale dzięki szybkiej reakcji pacjent nie ucierpiał. W powiecie sławieńskim w Chudaczewie wiatr zerwał dach budynku gospodarczego.

Strażacy otrzymują liczne zgłoszenia o drogach zablokowanych przez połamane drzewa, a mieszkańcy meldują także przerwy w dostawie prądu. Dochodzi nawet do sytuacji, gdzie wiatr zepchnął tir do rowu w powiecie kamieńskim. Pomoc niezbędna jest także przy usuwaniu wody z zalanych posesji.

IMGW podaje, że porywy wiatru na Wybrzeżu lokalnie sięgają nawet 100 km/h, co utrudnia sytuację. Miejscowości, takie jak Ustka, doświadczyły ekstremalnych prędkości wiatru, osiągając 101 km/h. Sytuacja jest dynamiczna, a służby cały czas reagują na zgłaszane incydenty.


Nocne wichury, Silny wiatr, Połamane drzewa, Uszkodzone samochody, Alerty IMGW, Interwencje strażaków, Ekstremalne prędkości wiatru, Zniszczenia po wichurach, Dramatyczne sytuacje drogowe, Pogoda w Polsce

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/wichura-w-polsce-w-ustce-wieje-z-predkoscia-nawet-101-km-h-6976377784719872a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone