Masakra w pradze.webp

tragedia w pradze: masakra na uniwersytecie karola, sprawca wcześniej zabił ojca

Wcześniej zabił ojca. Policja o masakrze w Pradze.

Szef czeskiej policji, Martin Vondraszek, poinformował w czwartek o tragicznej strzelaninie, w której zginęło co najmniej 15 osób. Sprawca, według świadków, wcześniej zastrzelił swojego ojca niedaleko Pragi, zanim udał się na Uniwersytet Karola, gdzie doszło do masakry. Mężczyzna, podczas strzelaniny, mówił o planach odebrania sobie życia.

Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu, policja szybko zareagowała, ewakuując pracowników i studentów z budynków Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu. Sprawca, który miał legalne pozwolenie na broń, zginął na gzymsie jednego z budynków. Szef policji nie ujawnił szczegółów jego śmierci.

Sprawca działał samodzielnie, a jego motywacje mogą być inspirowane wydarzeniami za granicą. Policja bada jego profile w mediach społecznościowych. Minister spraw wewnętrznych, Vit Rakuszan, wykluczył związek z terroryzmem, utrzymując kontakt z służbami Unii Europejskiej. Strzelanina jest uznawana za najpoważniejszy incydent w historii Republiki Czeskiej.


Praga, strzelanina, masakra, Uniwersytet Karola, tragedia, Czechy, Martin Vondraszek, Vit Rakuszan, policja, sprawca, ofiary, terroryzm, Europa

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/wczesniej-zabil-ojca-policja-o-masakrze-w-pradze-6976236462729728a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone