Zima.webp

zacznie się 24 grudnia. radykalna zmiana w prognozach na święta

Pogoda może jeszcze nieźle namieszać przed świętami. Po odwilży wróci prawdziwa zima. W wielu miejscach spadnie śnieg. Niektóre prognozy wskazują nawet na prawdziwy armagedon w pogodzie w czasie świąt.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wyże będą dominować nad południowo-zachodnią i wschodnią Europą. Tymczasem, głęboki niż będzie wpływał na warunki pogodowe w zachodniej i północno-zachodniej części kontynentu. Centralna, południowa oraz południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem niżu, który nadciąga znad Ukrainy.

Pogoda na najbliższe dni:

Przewidywane są duże zachmurzenia w czwartek, z okazjonalnymi przejaśnieniami. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu ze śniegiem i samych opadów śniegu. W górach przewiduje się wzrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna będzie wahać się od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na południu i 4 st. C nad morzem oraz na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, z kierunków północnych. W górach porywy wiatru mogą osiągać do 70 km/h, co może prowadzić do zawiei i zamieci śnieżnych.

Pogoda jeszcze może nas zaskoczyć. Wraca zima

Źródło: East News

Jeśli bolą cię stawy, przeczytaj koniecznie

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wyże będą dominować nad południowo-zachodnią i wschodnią Europą. Tymczasem, głęboki niż będzie wpływał na warunki pogodowe w zachodniej i północno-zachodniej części kontynentu. Centralna, południowa oraz południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem niżu, który nadciąga znad Ukrainy.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.

Pogoda na najbliższe dni:

Noc przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Miejscami spodziewane są opady śniegu, a nad morzem i początkowo na wschodzie śniegu z deszczem. W górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna będzie wynosić od -7 st. C miejscami na północy, około -3 st. C w centrum do -1 st. C na południu i 0-1 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich spadek temperatury do około -5 st. C. Miejscami, głównie na południowym zachodzie, może dojść do oblodzenia nawierzchni dróg. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru mogą osiągać do 65 km/h, co może prowadzić do zawiei i zamieci śnieżnych.

W piątek przewiduje się duże zachmurzenie, lokalnie przejściowo większe przejaśnienia. Miejscami na wschodzie, w centrum i w górach spodziewane są opady śniegu; na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna będzie wynosić od -1 st. C na wschodzie, około 1 st. C w centrum do 5 st. C na zachodzie i nad morzem, nieco chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h, co może prowadzić do zawiei i zamieci śnieżnych.

Pogoda na święta:

Jeśli chodzi o pogodę na kolejne dni, to zawirowania w pogodzie będą miały miejsce jeszcze tuż przed świętami. Spodziewana jest zmiana aury. Przeanalizowaliśmy mapy i wszystko wskazuje na to, że jednak w trakcie świąt możemy spodziewać się opadów śniegu. Pogoda w tym okresie może być bardzo dynamiczna. Niektórzy mówią wręcz o prognozowanym armagedonie pogodowym. Ostry spadek temperatury widać akurat w Boże Narodzenie. Jak wskazuje serwis twojapogoda.pl, nad Europą dojdzie do starcia niżów z północy z wyżami z południa. W efekcie nie tylko w Polsce, ale w większości regionów kontynentu, spodziewane jest olbrzymie zróżnicowanie ciśnienia.


święta, prognoza pogody, opady śniegu, zima, armagedon pogodowy, silny wiatr, zmiana aury

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/radykalna-zmiana-w-prognozach-na-swieta-6973461636246176a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone