tusk.webp

powrót donalda tuska: niepokój w korei południowej

Powołanie nowego polskiego rządu budzi obawy w Korei Południowej dotyczące umowy o zakup broni. Według "The Korea Herald", południowokoreańska agencja ds. zakupów broni śledzi uważnie sytuację, obawiając się możliwego wpływu na tutejszy przemysł, gdy Polska zasugerowała unieważnienie wcześniejszych umów.

Rzecznik Administracji Programu Zakupów Obronnych w Korei, Choi Kyung-ho, uznaje wycofanie się z umowy za trudną decyzję dla Polski. Pomimo zmiany rządu w Warszawie, w obliczu wojny na Ukrainie i międzynarodowego klimatu w Europie, eksperci wątpią, czy Polska zrezygnuje z kontraktu.

Ekspert ds. obronności z Asan Institute of Policy Studies, Yang Uk, uważa, że choć Polska może szukać alternatywnych dostaw broni w Europie, całkowite unieważnienie umowy jest mało prawdopodobne. Korea Południowa, jako optymalny dostawca, oferuje szybką realizację dostaw w konkurencyjnej cenie.

Poseł Han Ki-ho przypomniał również opóźnienia w projekcie zbrojeniowym z Indonezją, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla obecnej sytuacji.


Powrót Donalda Tuska, rząd Polski, umowa zbrojeniowa, Korea Południowa, Polska-Korea Południowa, Donald Tusk, sytuacja polityczna, eksport broni, bezpieczeństwo, geopolityka

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/powrot-donalda-tuska-niepokoj-w-korei-poludniowej/hv6ng1r

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone