tvp.webp

zamach: ostatnie godziny tvp przed zmianami zapowiadającymi nową erę

Od rana media pełne są doniesień o planowanym "zamachu koalicji Tuska na polskie media". Donald Tusk zapowiada priorytetowe zmiany w TVP po objęciu władzy przez nowy rząd. Prawo i Sprawiedliwość, będąc obecnie pod zarzutami używania mediów publicznych jako tuby propagandowej, staje przed wyzwaniem reorganizacji.

Według planów Koalicji Obywatelskiej, kluczowym krokiem ku poprawie sytuacji w TVP jest postawienie spółki w stan likwidacji i gruntowna zmiana kadry. Jako potencjalny lider zmian wymieniany jest Tomasz Sygut, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a obecnie członek zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

Konflikt narasta w związku z planowanym powołaniem Pawła Płuski z TVN na stanowisko szefa nowych "Wiadomości". Odejście aktualnej ekipy TVP skomentowane zostało zarzutami na temat naśladowania papieża Jana Pawła II przez Płuskę oraz wywiadu z Donaldem Tuskiem, w którym pytano go o bycie "naszym człowiekiem w Warszawie" według rosyjskich mediów.

Program "Jedziemy" na antenie TVP ostrzegał, że działania Tuska mogą uderzyć w media i jednostki niepodległe kontroli rządu. Michał Rachoń podkreślił, że kontrola mediów zawsze była warunkiem skutecznego rządzenia.

Słowa padły również na temat Bartłomieja Sienkiewicza, przyszłego ministra kultury, którego działania mogą doprowadzić do likwidacji TVP. Rachoń przypomniał jego wcześniejszą rolę jako "koordynatora służb specjalnych", który nadzorował współpracę polskiego kontrwywiadu z rosyjskim FSB.


zamach, TVP, Koalicja Obywatelska, Donald Tusk, reorganizacja mediów, Paweł Płuska, Wiadomości, Tomasz Sygut, polskie media, kontrola mediów, Bartłomiej Sienkiewicz, ministra kultury, likwidacja TVP, konflikt medialny

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/ostatnie-chwile-przed-zmianami-od-rana-w-tvp-sie-zaczelo-6972912096369184a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone