Jakub Kwiatkowski.webp

to koniec współpracy! pzpn podjął nieuniknioną decyzję

Niedawno Jakub Kwiatkowski został odsunięty od pracy przy reprezentacji Polski. Teraz całkowicie żegna się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Przy kadrze w roli rzecznika prasowego pracował niezmiennie od dziesięciu lat. O jego odejściu poinformował sam związek.

5 grudnia rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej i team manager kadry Jakub Kwiatkowski został odsunięty ze stanowiska. Pożegnanie ze strukturami federacji wydawało się wtedy kwestią czasu. Nie trzeba było długo czekać. Zaledwie dwa dni później PZPN ogłosił, że rozstaje się ze swoim dotychczasowym pracownikiem.

Kwiatkowski odszedł, bo tak zażyczyli sobie selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz oraz wspomniany również w komunikacie szef związkowych mediów, Tomasz Kozłowski. "Decyzją selekcjonera oraz dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów Jakub Kwiatkowski zakończył współpracę z PZPN.

Kwiatkowski pracował w PZPN od 2009 r. przez pół roku. Na stałe powrócił w grudniu 2012 r., by potem być rzecznikiem prasowym i team managerem kadry. W tych rolach pracował na mistrzostwach Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostwach świata 2018 i 2022. Przez lata słynął z dobrego kontaktu z piłkarzami i często pojawiał się na konferencjach prasowych kadry.

Kwiatkowski odchodzi. Nie chciał go Probierz.

Jak informował Maciej Wąsowski z Weszło.com, Michał Probierz od początku rozważał rozstanie z Kwiatkowskim, ale przekonano go, że team manager kadry to profesjonalista w każdym calu. Mimo to jego praca z nowym selekcjonerem nie trwała długo. Jednym z powodów miały być słowa Kwiatkowskiego dotyczące nieobecności trenera na losowaniu fazy grupowej Euro 2024.

Pojawiła się plotka, że team manager kadry miał powiedzieć dziennikarzom, że Probierz nie pojawił się na losowaniu, bo "nie chciała go UEFA". PZPN dysponował czterema zaproszeniami i zdecydowano, że trafią one do prezesa Cezarego Kuleszy, członka sztabu kadry odpowiedzialnego za logistykę Łukasza Gawrjołka, sekretarza związku Łukasza Wachowskiego oraz Jakuba Kwiatkowskiego.

Warto też dodać, że w sierpniu PZPN na stanowisku dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów zatrudnił Tomasza Kozłowskiego. Jego zadania częściowo pokrywały z obowiązkami Kwiatkowskiego.


Jakub Kwiatkowski, PZPN, odsunięcie, Michał Probierz, selekcjoner, team manager, kontrowersje, Euro 2024

Źródło: https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/to-juz-koniec-jakub-kwiatkowski-rozstaje-sie-z-pzpn/be6jpe9

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone