autobus_elektryczny.webp

grodzisk testuje elektryczny autobus pilea 10 e – krok ku ekologicznej komunikacji miejskiej

W kontekście ekologicznych zmian w komunikacji miejskiej, Grodziskie Przewozy Autobusowe (GPA) przeprowadzają kolejne testy autobusu elektrycznego, tym razem modelu Pilea Pilea 10 E. Po wcześniejszych próbach z autobusem Solaris Urbino 12 electric, GPA kontynuuje eksplorowanie opcji elektrycznych pojazdów. Tym razem na trasach Grodziska Mazowieckiego pojawił się 10-metrowy autobus Pilea 10 E, wyprodukowany przez firmę ARP E-Vehicles.

Autobus charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, dużą liczbą miejsc siedzących oraz niską podłogą na całej długości, co zapewnia większą dostępność i komfort użytkowania. Jedną z ciekawych cech testowanego modelu jest zdolność do pozyskiwania energii z wodoru, co stanowi dodatkową korzyść ekologiczną. GPA, mając na uwadze dofinansowanie w wysokości 8 milionów złotych z Polskiego Ładu, planuje zakup trzech takich autobusów. Pierwszym obszarem ich działania ma być linia 13 łącząca Błonie, Grodzisk Mazowiecki i Strefę Logistyczną w Natolinie.

Decyzja o zakupie nowych pojazdów jest częścią szerszego planu GPA dotyczącego przejścia na bardziej ekologiczne rozwiązania transportowe. Testy są kluczowym elementem procesu wyboru, mając na celu zapewnienie optymalnego dopasowania pojazdu do potrzeb mieszkańców i specyfiki lokalnych tras. Autobusy elektryczne stanowią ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ograniczenia emisji szkodliwych substancji w mieście.


Grodzisk Mazowiecki, GPA, autobus elektryczny, Pilea 10 E, ARP E-Vehicles, Polski Ład, ekologiczna komunikacja, testy autobusów, transformacja transportu miejskiego, Grodzisk news

Źródło: https://grodzisknews.pl/kolejny-autobus-elektryczny-na-testach-w-grodzisku-tak-sie-prezentuje/

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone