umowa_podpisana.webp

"odpowiedź 'solidarności' na nową umowę koalicyjną: duda wzywa do dialogu"

W reakcji na niedawno podpisaną umowę koalicyjną między KO, Trzecią Drogą i Lewicą, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wyraził swoje stanowisko. Związek, reprezentujący szerokie grono pracowników, będzie uważnie obserwował rozwój sytuacji i reagował na konkretne rozporządzenia Rady Ministrów oraz projekty ustaw.

Jednym z kluczowych punktów umowy koalicyjnej jest zobowiązanie do podwyżek dla pracowników sfery budżetowej. Duda zaznacza, że "Solidarność" jest otwarta na dialog w tej kwestii, jednak podkreśla konieczność równomiernego podejścia do podwyżek, obejmującego wszystkich pracowników sfery finansów publicznych.

Piotr Duda przywołuje również doświadczenia z poprzednich rządów Donalda Tuska, kiedy to wskaźnik wynagrodzeń w budżetówce był zamrożony. Wyraża on obawę, że historia może się powtórzyć, zwłaszcza w kontekście ambicji politycznych obecnych liderów opozycji. Związkowiec podkreśla, że kluczowe dla "Solidarności" są konkretne działania, a nie tylko deklaracje.

W kontekście emerytur stażowych, kolejnego ważnego tematu dla związku, Duda wzywa do realizacji obietnic wyborczych. W jego ocenie, umowa koalicyjna na obecnym etapie pozostaje niepewna co do swoich realnych skutków. "Zobaczymy, co z tego wyjdzie w praniu," stwierdził, zachowując ostrożny optymizm co do przyszłości umowy.


Solidarność, umowa koalicyjna, Piotr Duda, podwyżki w budżetówce, dialog społeczny, polityka płacowa

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/podwyzki-dla-budzetowki-szef-nszz-solidarnosc-pyta-o-emerytury-stazowe-6961717318077184a.html

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone