3_droga.webp

nowe ustawienia na scenie politycznej polski: ostatni sondaż wyborczy

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne w Polsce, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) nadal prowadziłoby, lecz Koalicja Obywatelska (KO) zanotowała wzrost poparcia. Trzecia Droga z kolei doświadcza spadku poparcia, podczas gdy Lewica odnotowuje wzrost.

W badaniu stwierdzono, że chęć głosowania na PiS wyraziło 33,2% respondentów, co oznacza wzrost o 0,4 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. KO z kolei zyskała poparcie 30,4% badanych, co jest wzrostem o 0,5 pkt proc. W przeciwieństwie do nich, Trzecia Droga zanotowała spadek poparcia do 16,1%, tracąc 2,6 pkt proc. Lewica zaś zyskała 8,5% poparcia, co stanowi wzrost o 3,1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

Podczas gdy Konfederacja otrzymała 6% poparcia, 0,3% respondentów wyraziło chęć głosowania na inne ugrupowania. Liczba niezdecydowanych wyniosła 5,5%, co stanowi wzrost o 2,3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania.

W świetle tych wyników, obecnie istnieją wątpliwości, czy premier Mateusz Morawiecki z PiS będzie w stanie zebrać wystarczającą liczbę mandatów w Sejmie do utworzenia rządu. Eksperci sugerują, że jeśli to się nie uda, możliwe jest utworzenie nowego rządu przez KO, Trzecią Drogę i Lewicę, którzy obecnie prowadzą rozmowy koalicyjne.Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/trzecia-droga-traci-duzy-wzrost-jednej-partii-najnowszy-sondaz-6960261240461952a

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone