franciszek.webp

watykan otwiera drzwi: nowe wytyczne dla osób lgbt w kościele

W nowym dokumencie Watykanu, zatwierdzonym przez Papieża Franciszka, przekazano istotne wytyczne dotyczące osób transseksualnych i homoseksualnych w Kościele katolickim. Zgodnie z nowymi zasadami, osoby te mają prawo do otrzymania sakramentu chrztu oraz pełnienia roli rodzica chrzestnego czy świadka na ślubie.

W odpowiedzi na pytania brazylijskiego biskupa José Negri, watykańska Dykasteria Nauki Wiary wyjaśniła, że osoby po kuracji hormonalnej lub operacji zmiany płci mogą zostać włączone w życie sakramentalne wspólnoty. Przesłaniem dokumentu jest podkreślenie, że każdy wierny ma równe prawo do sakramentów, bez względu na swoją tożsamość płciową czy orientację seksualną.

Warunkiem przyjęcia do wspólnoty wiernych jest jednak zapewnienie, że nie dojdzie do publicznego zgorszenia czy dezorientacji wśród innych wiernych. Wytyczne podkreślają konieczność dostosowania się do ducha religii katolickiej, zwłaszcza w przypadku chrztu dzieci pochodzących z adopcji lub surogacji przez pary homoseksualne.

Podpisane przez najwyższe władze Kościoła katolickiego wytyczne są odzwierciedleniem otwartości i stopniowej ewolucji w podejściu do wiernych LGBT. Dokument, opublikowany na oficjalnej stronie Dykasterii Nauki Wiary, staje się znaczącym krokiem w kierunku inkluzji i akceptacji w Kościele katolickim.Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/decyzja-watykanu-w-sprawie-os%C3%B3b-lgbt-papie%C5%BC-podpisa%C5%82/ar-AA1jCp0L?ocid=entnewsntp&cvid=de29372d3b9444acbcdb29c0513249df&ei=36

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone