tusk_i_wyborcy.jpg

nowa taryfa gwarantowana - jak ko zamierza chronić odbiorców gazu

Koalicja Obywatelska postanowiła "zamrozić" ceny gazu dla gospodarstw domowych i innych odbiorców wrażliwych na poziomie stawek z 2023 roku. Mowa tu o znacznym wsparciu finansowym, sięgającym 5 mld złotych, co podkreśla Grzegorz Onichimowski, doradca KO.

Mimo przekazania misji tworzenia rządu Morawieckiemu przez prezydenta, widmo zmiany władzy na horyzoncie politycznym Polski jest coraz wyraźniejsze. Przewidywana zmiana rządów niesie za sobą konieczność rozwiązania palących problemów, w tym kwestii związanych z cenami energii.

Plan "100 konkretów na 100 dni" KO obejmuje obietnicę utrzymania obecnych stawek cen gazu. Jednakże, jak wskazuje Onichimowski, pewne osłony, jak taryfa ulgowa dla piekarni, nie zostaną przedłużone, co może oznaczać wzrost kosztów dla tych sektorów już w przyszłym roku.

Spółka PGNiG OD zaznacza, że przyszłoroczne ceny gazu wciąż pozostają niepewne i będą zależne od wielu czynników prawnych i rynkowych. Przełomowe będzie przygotowanie przez nowy rząd planów uwolnienia cen gazu do 2027 roku, co wyznaczy nowe wyzwania dla krajowej polityki energetycznej.


Tusk, PGE

Źródło:

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone