cpk_port.jpeg

doradca prezydenta: "rezygnacja z cpk to odwrót od narodowych symboli"

W ostrych słowach prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP, wypowiedział się na antenie TVP Info na temat projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). W kontekście zachowania polskich wartości i obrony interesu narodowego, porównał ewentualne porzucenie projektu CPK do odwracania się od polskiej flagi.

W debacie publicznej wziął udział również wątek integracji europejskiej, gdzie Zybertowicz wyraził obawy dotyczące zbyt szybkiego federalizowania się Unii Europejskiej, co mogłoby ograniczać suwerenność państw członkowskich. Podkreślał przy tym, że ewentualni przyszli rządzący powinni pamiętać o zobowiązaniach wobec obywateli i nie zrzekać się narodowych uprawnień.

W kontekście CPK, doradca prezydenta podkreślił znaczenie tej inwestycji dla bezpieczeństwa i rozwój gospodarczy Polski na arenie międzynarodowej. Prezydent Andrzej Duda również wyraził poparcie dla projektu, wskazując na jego ważność dla kraju.

Z kolei przedstawiciele koalicji Trzeciej Drogi sugerowali, że CPK nie jest projektem odpowiadającym obecnym potrzebom Polaków. Choć w kampanii wyborczej mówili o rezygnacji z CPK, obecnie w ich wypowiedziach pojawiają się słowa takie jak "weryfikacja" czy "audyt" tego przedsięwzięcia.


CPK, Zybertowicz, obrona wartości, suwerenność, audyt CPK, prezydent Duda, Trzecia Droga

Źródło:

Polecane Artykuły

© FLASH INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone